بزرگترین ناوهای هواپیمابری در جهان

ناوهای هواپیمابر در جهان به عنوان ایستگاه های هوایی قابل حمل و نقل عمل می کنند. این کشتی های دریایی ترکیبی درست از ناوگان دریایی ملی هستند که فاصله بین ایستگاه های ثابت هوایی و نیاز فوری به هواپیماها را در زمان ضروری جنگ پر می کنند. این کشتی ها معمولا بزرگترین کشتی های جنگی ناوگان دریایی کشورها هستند که هم ظرفیت کشتی های جنگی هم ناوهای هواپیمابری را دوبرابر می کنند.

در حال حاضر گزارش شده است که ناوگان نه کشور صاحب این بزرگترین کشتی ها هستند در حالی که نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بزرگترین ناوگان از این ناوها را دارند. بطور مشابه، برحسب ظرفیت کارکردی و سایز، ناوگان ایالات متحده ناوهای هواپیمایی دارند که به عنوان بزرگترین ناوهای هواپیمابری جهان عمل می کنند.

ناو تئودور روزولت۱-یواس اس تئودور روزولت: در اواخر دهه ۱۹۸۰ به عنوان کشتی رده نیمیتز کشتی های هواپیمایی وارد عمل شدند  و قدرت جابجایی ۱۱۷۲۰۰ تن را دارد. این کشتی نقش بسیار مهمی را در طول جنگ خلیج فارس بازی کرد.

بزرگترین ناوهای هواپیمابری۲- یواس اس جورج واشنگتن: در سال ۱۹۸۶ راه اندازی شد و قدرت جابه جایی ۱۱۶۷۰۰ تن را دارد. این ناو ظرفیت نگهداری ۸۵ هواپیمای جنگی را دارد در حالی که سرعتی بیش از ۳۰ نات (گره) را نیز دارد. نیروی محرکه این ناو از چهار موتور است که توسط رآکتورهای هسته ای کار می کند.

۳-یواس اس هری اس ترومن: با ظرفیت جابجایی ۱۱۶۴۰۰ تن و سطح ۴٫۵ کیلومترمربعی برای هواپیما، این ناو در این گردآوری رتبه سوم را به خود اختصاص می دهد. این ناو در سال ۱۹۹۸ راه اندازی شد و نیروی محرکه آن توسط چهار موتور است که دو تا از آن ها به صورت هسته ای عمل می کنند.

۴- یواس اس جان استنیس: در سال ۱۹۹۵ این ناو هواپیمابری وارد کار شد و به نام سناتور مشهور آمریکایی نامگذاری شده است و قادر به جابجایی ۱۱۶۴۰۰ تن دارد و تقریبا ۳۳۳متر درازا با پهنای تقریبا ۷۷ متر دارد.

۵- یواس اس جورج اچ دابلیو بوش: نام آن از جورج بوش رییس جمهور آمریکا در طول جنگ خلیج فارس گرفته شده است که در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد و بطور ویژه ای ساخته شده است و قدرت جابجایی ۱۱۴۰۰۰ تن را دارد.

این ناوهای دریایی افتخار نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا هستند. هریک از این ناوهای هواپیمابری که در اینجا لیست شده بودند مشارکتی غنی از توانایی های ملی در زمینه دریایی و هوایی را به رخ می کشند که سلامتی را در بحرانی ترین وقایع تضمین می کند.

منبع: وبلاگ پردیس صنعت Blog.pardis-sanat.com

/ 0 نظر / 31 بازدید