حوادث لیفتراک

مرگ نوجوان 14 ساله البرزی زیر چرخ‌های لیفتراک

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: واژگونی لیفتراک در شهرستان البرز موجب مرگ نوجوان 14 ساله شد.

بهرام زینلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: روز گذشته بنا بر اعلام مرکز پیام شهرستان البرز مبنی بر واژگونی یک دستگاه لیفتراک در یکی از خیابان‌های این شهرستان، مأموران بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد که در پی سوار شدن این نوجوان بر لیفتراک و روشن کردن آن در حالی که به صورت دنده عقب در حال حرکت بوده است، به دلیل افتادن چرخ عقب لیفتراک در جوی آب، وسیله واژگون شده و راننده 14 ساله به علت ماندن در زیر لیفتراک جان خود را از دست داد.

رئیس پلیس راه استان قزوین ادامه داد: هرچند با تلاش مردم این نوجوان از زیر لیفتراک بیرون آورده شد اما عوامل اورژانس حاضر در صحنه مرگ نوجوان را تأیید کردند.

زینلی با اشاره به وقوع این حادثه در روز یک‌شنبه هفته جاری، عنوان کرد: روز شنبه هفته جاری نیز یک کودک هفت ساله تاکستانی در حال دوچرخه‌سواری در خیابان معلم شهر تاکستان بر اثر بی‌احتیاطی راننده یک دستگاه کامیون به هنگام حرکت دنده عقب، بر اثر شدت برخورد با کامیون جان سپرد.

رئیس پلیس راه استان قزوین اضافه کرد: همچنین روز جمعه نیز نوزاد هشت ماهه‌ای که به همراه خانواده خود از سرنشینان یک خودروی سواری بود، قربانی یک سانحه تصادف در جاده شد.

به گزارش فارس، در بیشتر تصادفات این‌چنینی، بی‌احتیاطی راننده یا قربانی، عامل بروز حادثه بوده است که این‌گونه موارد نه تنها در استان قزوین بلکه در دیگر نقاط نیز به چشم می‌خورد و روزانه تعداد زیادی از هموطنان بر اثر همین بی‌احتیاطی‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

جا دارد والدین ضمن آموزش موارد ایمنی و لزوم رعایت جوانب احتیاط به فرزندان به ویژه نوجوانان و جوانان، خود نیز به هنگام رانندگی در معابر و جاده‌ها نکات ایمنی را رعایت و به این ترتیب از بروز حوادث جلوگیری کنند.

/ 0 نظر / 81 بازدید