حوادث لیفتراک

 

لیفتراک ابزاری نیرومند است که این امکان را در اختیار شخص قرار می دهد تا بطور دقیق عمل بالابردن و قرار دادن بارهای بسیار بزرگ را با تلاشی اندک انجام دهد.اگر به جای اینکه بالابری و انتقال با دست انجام شود از ابزاری مانند لیفتراک یا تراک دستی استفاده کنید می توانید خطری که ممکن است باعث آسیب به کمر شود را کاهش دهد.

به هر حال، خطر هایی ( حوادث لیفتراک ) شامل آسیب یا مرگ، کاربر را تهدید خواهد کرد زمانی که :

۱-     آموزش مبانی فیزیکی که بالابردن بارهای سنگین را ممکن می سازد را ندیده اند.

۲-    اینکه چطور لیفتراک ویژه ای عملیاتی را انجام می دهند آشنا نیستند.

۳-    با لیفتراک کار بطور غیرمحتاطانه ای انجام شود

۴-    استفاده از لیفتراکی که به خاطر کارکرد نامناسب یا اجزای گمشده ایمن نیستند.

هر سال نزدیک به ۱۰۰ کارگر کشته می شوند و ۲۰۰۰۰ نفر به طور جدی به خاطر لیفتراک آسیب دیده اند. براساس گزارش NTOF، هزار و پانصد کارگر از حوادث مرتبط با لیفتراک بین سالهای ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۱ کشته شده اند. چهار نوع اصلی از این حوادث بعنوان درصد کلی مرگ و میر مربوط هستند به :

نوع حادثه

درصد کل قربانیان

واژگون شدن لیفتراک

۲۲

کارگر پیاده توسط لیفتراک گیر افتاده است

۲۰

شخص توسط لیفتراک له شده است

۱۶

شخص از لیفتراک افتاده است

۹

انواع لیفتراک

لیفتراک نوعی از تراک صنعتی نیروگرفته است که توسط استانداردهای DOSH پوشش داده شده اند. مانند تراک های صنعتی انرزی داده شده، از آن در حرکت، انتقال، هل دادن، کشیدن و بالابری بار استفاده می شود. لیفتراک های در اندازه ها و ظرفیت های مختلفی هستند. آن ها می توانند توسط باتری ها، پروپان، گازوییل یا سوخت دیزلی کار کنند. بعضی از این موارد برای مکان یا اتمسفر جایی که لیفتراک کار می کند می تواند باعث آتش یا انفجارشود و خطرناک است.

/ 1 نظر / 70 بازدید
ارسال ايميل تبليغاتي آلفا

افزايش بازديد واقعي،کاهش رتبه در گوگل و الکسا،افزايش فروش،بازدهي بالا و سريع،صرفه جويي در هزينه و زمان از مزيت هاي ارسال ايميل انبوه ميباشد.